Osalemine folkloorifestivalil Indias

3.-7. jaanuar 2019

Tuisulise naisrühm (kaheksa tantsijat nais- ja segarühmadest, no Liisa, Monika, Karin, Mari-Liis, Aive, Merli, Hannele ja Kaire) osales 3.-7. jaanuarini 2019 “Global Female Folk Dance Competition and Carnival” nimelisel festivalil Ghaziabadis Indias. Festivali korraldas Charu Castle Foundation. Eesti grupp võeti Indias väga soojalt vastu: pidevalt paluti tantsijatega pilti teha ning kiideti riietust ja tantse. Kuna tegemist on autentse ja stiliseeritud rahvatantsu festivaliga, siis olid repertuaaris Valgemägede “Kaera-Jaan”, Toropi seatud “Kangakudumine”, Otsingu “Mina tahan tantsu lüüa” ja Feršeli “Ma es kuule, ma es näe”.

Tuisulise tantsijatel oli põnev kontrastiderohke India olustikuga kohaneda, kogeda India sõbralikkust, näha ning õppida kohalikku kultuuri ja nende tantse. Kuigi korralduslikult oleme Eestis harjunud teistlaadi tegutsemisega, siis kõik toimis ning loodetavasti jõuab festivali idee ka kaugemale. Nimelt soovitakse naiste õigusi ja võimalusi parandada. Selle jaoks toimus ka Ghaziabadi linnaosas rongkäik.

Välisrühmadest olid lisaks eestlastele kohal ka Bulgaaria, Tšehhi, Bangladeshi, Egiptuse, Indoneesia, Nepaali ja Tai tantsijad. India rühmad osalesid ka kõik võistlusel. Kuigi Tuisuline võistlusel ei osalenud, tulime siiski koju uhke läikiva trofeega.

Aitäh Eesti Folkloorinõukogu (CIOFF) ja Eesti Kultuurkapital.

Festivali ja India olukorra kohta saab lugeda ka CIOFFi uudiskirjast (ülevalt kuues lugu).